Zasady funkcjonowania biblioteki w okresie epidemii Covid-19

Data publikacji: 04/12/2020

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno – Biblioteka w Lesznie, Filia w Czarnowie oraz Filia w Zaborowie otwarte są dla naszych Czytelników, z możliwością dostępu do zbiorów.

Pamiętając o zagrożeniu epidemicznym, wprowadziliśmy zasady korzystania z naszych placówek, które pomogą nam wszystkim zachować bezpieczeństwo.

1. W pomieszczeniu wypożyczalni mogą przebywać maks. 3 osoby. Pozostali czytelnicy proszeni są o czekanie przed wejściem, w bezpiecznej od siebie odległości.
  2. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki zasłaniającej nos i usta oraz zdezynfekowania rąk.
  3. Stanowiska komputerowe są udostępniane jednorazowo dla 1 czytelnika do 15 minut.
  4. Wszystkie książki i płyty zwrócone przez czytelników poddawane są 3-dniowej kwarantannie. Dzięki temu nasze zbiory będą całkowicie bezpieczne.
    5. Zachęcamy czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne: elektronicznie (przez swoje konto czytelnika w katalogu online lub za pomocą maila) oraz telefonicznie. Usprawni to obsługę – będzie szybciej i bezpieczniej.

Biblioteka w Lesznie tel. 22 299 20 05, biblioteka@gminaleszno.pl;

Filia w Czarnowie tel. 22 796 22 93 bibliotekaczarnow@gminaleszno.pl;

Filia w Zaborowie tel.  22 725 97 66, bibliotekazaborow@gminaleszno.pl;

1. Wydarzenia kulturalne zostają zawieszone do odwołania.