Zbiory

Biblioteka Publiczna w Lesznie gromadzi książki ze wszystkich dziedzin wiedzy, dla wszystkich grup użytkowników. Posiada literaturę piękną dla dorosłych, dzieci i młodzieży, naukową oraz popularnonaukową. Zbiory udostępniane są na miejscu i na zewnątrz. W wypożyczalni jest wolny dostęp do półek.

Zbiory literatury naukowej i popularnonaukowej zawierają książki z następujących dziedzin: filozofii, religioznawstwa, psychologii, socjologii, statystyki, ekonomii, polityki, prawa, administracji, oświaty i wychowania, etnografii i folkloru, nauk matematyczno-przyrodniczych, medycyny, techniki, rolnictwa, gospodarstwa domowego, sztuk pięknych, teorii i historii literatury, geografii, historii, muzyki, historii sztuki. Do dyspozycji uczniów szkół podstawowych i średnich jest zestaw lektur szkolnych, opracowań, analiz i interpretacji utworów. Biblioteka prenumeruje czasopisma, które można wypożyczać do domu.