ul. Polna 22 A, 05 – 084 Leszno | telefon: 22 299 20 05; biblioteka@gminaleszno.pl

V Edycja Odjazdowego Bibliotekarza – 2020

Data publikacji: 09/10/2020

W piękną słoneczną sobotę 3 października, grupa sympatyków książek, sportu rowerowego oraz koni, wyruszyła spod Biblioteki na szlaki Kampinoskiego Parku Narodowego. Organizatorzy, Biblioteka Publiczna oraz Zespół Sportowo-Rekreacyjny w Lesznie, po przejechaniu niebieskim szlakiem do Zaborowa, zaprosili cyklistów na spotkanie autorskie z panią Ulą Kowalczuk – miłośniczką koni i autorką książki „Koń jaki jest, każdy widzi czyli Alfabetyczny zbiór 300 konizmów”. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych historii, anegdot, powiedzeń i przysłów związanych z końmi. Każdy z uczestników spotkania został obdarowany gwoździem do podkowy, mającym przynosić szczęście. Spotkanie odbyło się na terenie stajni w otoczeniu koni, dzięki uprzejmości właściciela Stajni Pałacowej w Zaborowie pana Borzewskiego oraz zarządcy pana Alberta Kędzierskiego, który zadbał o przyjazną atmosferę i miejsce. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Leszno – Pan Grzegorz Banaszkiewicz, który ufundował część okolicznościowych upominków. Wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Organizatorzy

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno

ul. Polna 22 A,
05 – 084 Leszno

tel: 22 299 20 05
biblioteka@gminaleszno.pl