ul. Polna 22 A, 05 – 084 Leszno | telefon: 22 299 20 05; biblioteka@gminaleszno.pl

Spotkanie z Lechosławem Herzem – relacja

Data publikacji: 24/03/2023

18 marca 2023 r. gościliśmy Lechosława Herza, znanego przyrodnika, krajoznawcę, podróżnika, literata, taternika, działacza społecznego, z wykształcenia aktora. Sam autor przedstawiając się zagadkowo powiedział, że urodził się miesiąc po śmierci Józefa Piłsudskiego, maturę pisał w roku, gdy Elżbieta II królowa Wielkiej Brytanii objęła tron, a ostatnia jego książka „Puszcza: opowieści kampinoskie” została wydana miesiąc po śmierci królowej. Po raz pierwszy Lechosław Herz pojawił się w Puszczy Kampinoskiej w 1961 r. co zapoczątkowało jego przygodę, zachwyt i peany na cześć puszczy i mazowieckiego krajobrazu, które głosi do dzisiaj. Przy licznie zgromadzonej publiczności autor "Przewodnika po Puszczy Kampinoskiej" i wielu innych wydawnictw podzielił się swoim doświadczeniem, wiedzą z życia i historii naszej puszczy. Książki wydane w ciągu ostatnich lat to: „Podróże po Mazowszu”, „Pod ożywczym cieniem drzew”, „Klangor i fanfary: opowieści z Mazowsza”, „Świsty i pomruki. Sceny tatrzańskie”, „Wardęga: opowieści z pobocza drogi”.

Moderatorem spotkania był Lesław Kuczyński – radny gminy, z zamiłowania aktywny turysta i podróżnik, i jak stwierdził Lechosława Herza zawsze traktował jak swego Mistrza.

Dzięki zaangażowaniu i uprzejmości pani Alicji Kuczyńskiej nasz gość zrealizował marzenie odwiedzenia pałacu w Lesznie.

Wielkie podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych w realizację tego wydarzenia, a w szczególności pani Emilii Frydrych, dyrektorce GOK za współorganizację spotkania.

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno

ul. Polna 22 A,
05 – 084 Leszno

tel: 22 299 20 05
biblioteka@gminaleszno.pl