ul. Polna 22 A, 05 – 084 Leszno | telefon: 22 299 20 05; biblioteka@gminaleszno.pl

Sieć na kulturę – zakończenie projektu

Data publikacji: 23/06/2021

Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Gminy Leszno zakończyła realizację projektu Sieć na kulturę w podregionie warszawskim zachodnim, w ramach którego otrzymaliśmy sprzęt komputerowy – 6 laptopów o wartości 10.974 zł, do organizacji różnych zajęć i warsztatów.

komputery z projektu

Warunkiem otrzymania sprzętu był udział w szkoleniu pracowników Gminnej Samorządowej Instytucji Kultury, a następnie zorganizowanie szkoleń dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat w zakresie jednej z wybranych ścieżek tematycznych. Biblioteka nasza realizowała szkolenie z zakresu „Dostępność zasobów cyfrowych online”, podczas którego poznaliśmy m.in. portale z darmowymi książkami i publikacjami, jak działa Wikipedia, gdzie szukać informacji związanych z bezpieczeństwem w sieci czy tworzenie baz danych z wykorzystaniem arkuszy kalkulacyjnych. Zwiedzaliśmy też wirtualnie słynne muzea w Polsce i na świecie. W projekcie uczestniczyły dwie 9-osobowe grupy dzieci i młodzieży z naszej gminy, której serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Opiekunkami grup były: Bożena Sulik i Anna Głogowska.

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno

ul. Polna 22 A,
05 – 084 Leszno

tel: 22 299 20 05
biblioteka@gminaleszno.pl