ul. Polna 22 A, 05 – 084 Leszno | telefon: 22 299 20 05; biblioteka@gminaleszno.pl

Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego

Data publikacji: 14/05/2022

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczno-literacki „Epizod z działań żołnierzy Grupy Kampinos AK” został rozstrzygnięty! Celem konkursu było upamiętnienie żołnierzy Grupy Kampinos AK, propagowanie wiedzy historycznej na temat lokalnych wydarzeń z okresu II wojny światowej, kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci i młodzieży.
Na konkurs wpłynęło 13 prac plastycznych oraz 2 prace literackie.
Prace były oceniane w kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-VI, uczniowie klas VII-VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Sześcioosobowe jury w składzie: Joanna Bieńko- nauczycielka, Anna Daciuk- nauczycielka, Mirosława Dymek- bibliotekarka, Anna Głogowska- bibliotekarka, Mariola Łukasik- bibliotekarka, Elżbieta Wolska- nauczycielka, po zapoznaniu się z pracami plastycznymi przyznało nagrody:

W kategorii wiekowej: uczniowie klas IV-VI
I miejsce Julia Lutek
II miejsce Jagoda Kitlińska
III miejsce Oliwier Kalarus

W kategorii wiekowej: uczniowie klas VII-VIII
I miejsce Aleksander Bocheński
II miejsce Katarzyna Pakulska
III miejsce Magdalena Chłanda

W kategorii wiekowej: uczniowie szkół ponadpodstawowych
I miejsce Jakub Pawłowski
II miejsce Adrian Krajewski
Po zapoznaniu się z pracami literackimi jury przyznało nagrody:

W kategorii wiekowej: uczniowie klas VII-VIII

I miejsce Stanisław Majcher
II miejsce Joanna Sałek

Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Wielkie gratulacje dla zwycięzców.
Nagrody zostały ufundowane przez Zespół Sportowo-Rekreacyjny w Lesznie oraz przez Bibliotekę Publiczną Gminy Leszno.

Bożena Sulik

Autorka zdjęć Agnieszka Kowalska

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno

ul. Polna 22 A,
05 – 084 Leszno

tel: 22 299 20 05
biblioteka@gminaleszno.pl