ul. Polna 22 A, 05 – 084 Leszno | telefon: 22 299 20 05; biblioteka@gminaleszno.pl

Rajd Rowerowy – Odjazdowy Bibiotekarz 2021

Data publikacji: 05/06/2021

„Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska akcja mająca na celu promowanie czytelnictwa oraz aktywności fizycznej, w którą od 6 lat włącza się Biblioteka Publiczna Gminy Leszno wraz
z Zespołem Sportowo-Rekreacyjnym. Oficjalnym kolorem rajdu rowerowego jest kolor pomarańczowy, więc te barwy obowiązkowo dominują w strojach uczestników.

Tegoroczny rajd odbył się 29 maja 2021 r. i tradycyjnie spod Biblioteki w Lesznie prawie 30 entuzjastów dwóch kółek wyruszyło na ścieżki Kampinoskiego Parku Narodowego.  Trasa wiodła przez puszczańskie „Karpaty” do Granicy. Przewodniczką wyprawy była Katarzyna Mikrut, która na każdym postoju przybliżała nam wątki przyrodnicze i historyczne związane z Puszczą Kampinoską. Nie mogło zabraknąć również czytania, na postoju w Zamczysku, bibliotekarka Mirka Dymek przeczytała legendę związaną z tym miejscem, autorstwa leśnika – Mariusza Morkowskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Leszno- Grzegorz Banaszkiewicz, który ufundował nam okazjonalne pomarańczowe koszulki. 

Dużo pozytywnej energii, wyśmienite towarzystwo i piękna pogoda, bo oczywiście, 5-minutowego deszczu nie liczymy – tak w skrócie przebiegał tegoroczny rajd rowerowy bibliotekarzy i czytelników. Po kilku godzinach rowerowania grochówka na finał w Granicy smakowała wybornie. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Organizatorzy

 

Autorzy zdjęć: Agnieszka Kowalska, Mirka Dymek, Bożena Sulik.

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno

ul. Polna 22 A,
05 – 084 Leszno

tel: 22 299 20 05
biblioteka@gminaleszno.pl