ul. Polna 22 A, 05 – 084 Leszno | telefon: 22 299 20 05; biblioteka@gminaleszno.pl

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 2022

Data publikacji: 25/05/2022

„Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska akcja mająca na celu promowanie czytelnictwa oraz aktywności fizycznej, w której od 7 lat bierze udział Biblioteka Publiczna Gminy Leszno wraz z Zespołem Sportowo-Rekreacyjnym. W tym roku partnerem była również Świetlica w Czarnowie. Oficjalnym kolorem wydarzenia jest kolor pomarańczowy, więc te barwy obowiązkowo dominują w strojach uczestników. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Leszno- Grzegorz Banaszkiewicz, który ufundował nam okazjonalne pomarańczowe koszulki, za które dziękujemy.

 Rajd odbył się 14 maja 2022 r. i tradycyjnie spod Biblioteki w Lesznie 40 entuzjastów dwóch kółek wyruszyło na ścieżki Kampinoskiego Parku Narodowego.  Trasa wiodła puszczą przez Marianów, Powązki do Biblioteki i Świetlicy w Czarnowie. Na miejscu, po odpoczynku i małym posiłku, odbyło się spotkanie autorskie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem, który przybliżył nam egzotyczny Dubaj. 

Podziękowania kierujemy również do uczestnika rajdu – Tomasza Maja, za wszelką pomoc w bezpieczny pokonaniu trasy oraz do Kampinoskiego Parku Narodowego za podarowanie nam folderów, kalendarzy i plansz z widokami parku. Wymarzona pogoda, dużo pozytywnej energii, wyśmienite towarzystwo – tak w skrócie przebiegał tegoroczny rajd rowerowy bibliotekarzy i czytelników. Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział
i zapraszamy za rok na ścieżki Puszczy Kampinoskiej.

Organizatorzy

 

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno

ul. Polna 22 A,
05 – 084 Leszno

tel: 22 299 20 05
biblioteka@gminaleszno.pl