Mała Książka Wielki Człowiek – odbierz wyprawkę czytelniczą

Data publikacji: 25/11/2021

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno bierze udział w kolejnej edycji programu “Mała Książka Wielki Człowiek”. Dzięki temu każde dziecko w wieku 3-6 lat, które zapisze się do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą.

Certyfikat - Biblioteka bierze udział w projekcie Mała Książka Wielki Człowiek i rozwija pasję do czytania wśród dzieci.

Wyprawka Czytelnicza

W tym roku w wyprawce znajdzie się książka: „Pierwsze czytanki dla…”, poradniki dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek za kolejne wizyty w Bibliotece połączone z wypożyczeniem książek.
Aby ją otrzymać należy być zapisanym do biblioteki oraz wyrazić chęć udziału w jednej z naszych placówek:

• Biblioteka Publiczna Gminy Leszno
  • Filia w Zaborowie
  • Filia w Czarnowie

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.