ul. Polna 22 A, 05 – 084 Leszno | telefon: 22 299 20 05; biblioteka@gminaleszno.pl

Książki dla (przyszłych) przedszkolaków

Data publikacji: 30/08/2021

Już niebawem dzieci rozpoczną swoją przygodę w przedszkolu i szkole. Wsparcie jak przygotować siebie i przyszłego przedszkolaka do nowego etapu otrzymacie oczywiście w placówce, do której zapisane zostało dziecko. Dodatkowe informacje można znaleźć w literaturze i na wielu stronach internetowych dla rodziców.

 

Przedszkolaki i ich rodziców zapraszamy również do biblioteki

Przygody bohaterów z książki mogą być wstępem do rozmowy o przedszkolu jeszcze zanim dziecko zacznie adaptację. Oczywiście książka jej nie zastąpi, ale może pomóc wprowadzić w przedszkolny świat. Rozmowa o planie dnia w przedszkolu i przyjętych tam zasadach jest też okazją do dowiedzenia się jakie dziecko ma obawy i pytania. A jeśli już chodzi do przedszkola, może opowiedzieć nam o różnicach

Mały czytelnik dowie się jak wygląda przedszkole, szatnia, sala zabaw, łazienka, ogród przedszkolny. Dowie się, że w przedszkolu spotka inne dzieci, ale też dorosłych – wychowawczynie i wychowawców oraz personel obsługi. Bohaterowie lubianych dziecięcych serii literackich – Basia, Kicia Kocia czy Miś Tuliś – przeżywają w przedszkolu różne przygody.

 

 

Zachęcamy do sprawdzenia katalogu naszej biblioteki.

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno

ul. Polna 22 A,
05 – 084 Leszno

tel: 22 299 20 05
biblioteka@gminaleszno.pl