ul. Polna 22 A, 05 – 084 Leszno | telefon: 22 299 20 05; biblioteka@gminaleszno.pl

Biblioteka uczy, bawi, inspiruje – Ferie w bibliotece 2023

Data publikacji: 09/03/2023

Tegoroczne ferie w Bibliotece Publicznej w Lesznie wypełnione były atrakcyjnymi zajęciami dla dzieci i towarzyszących im opiekunów. Każdy mógł wybrać coś dla siebie i miło spędzić wolny czas – inspirująco, wesoło i kulturalnie. Zajęcia minęły w sympatycznej atmosferze.

 

W pierwszym tygodniu ferii odbywały się warsztaty rękodzieła prowadzone przez panią Annę Głogowską. Najpierw powstały okolicznościowe walentynkowe serca, czerwone i wielokolorowe, zależnie od inwencji wykonującego, wykonane z naturalnych materiałów.

Kolejne dni warsztatów to eko-zabawki. Uczestnicy otrzymali wiele ciekawych propozycji wykonania kotów, lwów, smoków i innych zwierzaków wykonanych ze zbędnych materiałów jak. np. rolki po papierze toaletowym różne opakowania czy skrawki materiałów.
W drugim tygodniu ferii wyruszyliśmy „Z bajką w świat”. Każdego dnia dzieci poznawały bajkę innego kraju, jak również Gości, którzy opowiadali o zwyczajach, języku, kulinariach, dzielili się ciekawostkami z Wietnamu, Armenii, Ukrainy i Peru. Dzieci wysłuchały piosenki po wietnamsku, dźwięków peruwiańskich ludowych instrumentów, spróbowały ormiańskiego tradycyjnego ciasta i chleba. Gośćmi byli mieszkańcy naszej gminy pochodzący z tych krajów. Pani Mirka Dymek starała się przybliżyć uczestnikom bajkowych spotkań również stroje tych narodów, przebierając się odpowiednio do każdej opowieści.

Ostatniego dnia, tradycyjnie już odbył się Bajkowy Koncert Życzeń, kiedy dzieci same wybierały do czytania ulubione bajki.
Uzupełnieniem czytań były tematyczne kolorowanki, które utworzyły barwną wystawkę w bibliotece. Każdego dnia dzieci mogły skosztować owocowo-warzywne przekąski oraz napoje.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w naszych zajęciach i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Bibliotekę.

Bożena Sulik

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno

ul. Polna 22 A,
05 – 084 Leszno

tel: 22 299 20 05
biblioteka@gminaleszno.pl